петък, 6 април 2012 г.

"Valencia", a ajuns în semifinale după victoria înfrângerea 4-0 pe AZ Alkmaar.

Cea de a treia în spaniolă La Liga "Valencia", a ajuns în semifinale după victoria infrangerea 4-0 pe EA (Alkmaar), "Mestalla". În primul joc al spaniolilor au fost din nou echipa mai buna, dar a făcut multe greşeli şi a pierdut 1:2.
In revansa, cu toate acestea, jucătorii de Unay Emery nu a lăsat nici o îndoială de superioritatea lor. Cu cheia succesului a fost atacantul Roberto Soldado centrală, deşi el a spus nici unul dintre obiective.
Primele două au fost făcute de fundaşul central de Adil Rami. În termen de 15 minute avantajul de francezul de centrare şi Sophia cap Feguli a deschis scorul. Două minute mai târziu el a marcat din nou.
Tino Costa centrat în caseta, Soldado mingea cu capul şi trimite-o reţea de Rami strânsă cu piciorul drept. Dominanta de "Valencia", a continuat în a doua jumătate. În 56 de minute, spaniolii au marcat al treilea obiectiv.
Probe de Soldado dreapta şi centru de-a lungul liniei de poartă şi aripa din stânga Jordi Alba nu a fost nici o problema de a pune mingea la poarta de la o jumatate de metru. Soldado a luat parte la obiectivul patrulea care a căzut în minutul 80.
Spaniolă internaţional plecat din Alba, care a centrat de rezervă Pablo Hernandez. El a tras mingea, sa întors şi a lovit o foarte tehnic trimite în colţul din dreapta sus de Alvarado.
Съдържанието на този сайт може да се използва при условията на Криейтив Комънс. За контакти: yphalachev@gmail.com