петък, 6 април 2012 г.

"Athletic" (Madrid), elimina "Hannover".

"Athletic" (Madrid) a fost 2-1, înainte de înainte de vizita de "Hanovra", după ce a câştigat acasă, cu un gol în 89 de minute. Meciul retur din Germania, a evoluat în acelaşi fel de mult şi de la Madrid s-au întors câştigător.
După prima repriză, care a dominat lupta la mijlocul terenului şi a combate singur, Adrian Lopez a adus "Atletico" înainte în scorul în minutul 63. În 81 de minute fostul jucător "Manchester United" Mame Biram Diouf nivelat.
Senegalez a marcat un gol pentru "Hanover", în prima şedinţă. Acest rezultat a dat gazdele spera că pot ajunge la ore suplimentare, dar trei minute înainte de sfârşitul timpului normal de Radamel Falkao a decis meciul cu un al doilea obiectiv.
Scopul columbian de a pune capăt seriei exclusiv de "Hanovra" nici o pierdere de acasa in acest sezon - atât în ​​Bundesliga şi Cupa UEFA. "Atletico" nu se confrunta "Valencia", în lupta pentru un loc în finală.
Intriga a fost mai mare ciocnirea dintre "Metalist" (Harkov) şi "Sporting" (Lisabona). Portugheză a câştigat primul joc 2-1 şi concede un penalty în minutul 90 de Kleyton Shavier.
Este, totuşi, brazilian a devenit un păcătos mare pentru echipa sa. Când scor 1-1 în minutul 63 a ratat un penalty care ar fi dat cel puţin ucraineni care intră în joc în prelungiri.
Înainte de oaspeţii din Portugalia gasit rezultatul a lovit Van Volfsvinkel minute înainte de pauză şi Kristaldo egalat în minutul 57. În lupta pentru un loc în finala "Sporting" va confrunta cu "Athletic" (Bilbao).
Съдържанието на този сайт може да се използва при условията на Криейтив Комънс. За контакти: yphalachev@gmail.com