петък, 6 април 2012 г.

"Athletic" (Bilbao) şi semifinalist anul trecut în Liga Campionilor, "Schalke", 2:2.

Senzaţie în turneu din acest an, "Athletic" (Bilbao) şi semifinalist anul trecut în Liga Campionilor "Schalke", a făcut spectacol. După o bască 4-2 "Veltins Arena" revanşa în Spania sa încheiat în 2-2.
Echipa germană a ieşit foarte motivat şi caută pentru obiectivele din primul minut. "Schalke" de două ori rezultatele furculiţe, dar "Athletic", a fost capabil să se întoarcă repede gol.
În minutul 29 Klaas Jan Huntelaar a deschis scorul, dar Ibay Gomez a egalat 12 minute mai târziu. Comandantul 52-minute de "Schalke", Raul Gonzalez, din nou speră a echipa sa. El a remarcat cel mai frumos gol cu ​​o lovitură de la distanţă, cu piciorul stâng, care a avut prima fază.
Doar trei minute mai tarziu Markell Susaeta nivelat din nou, scorul final de refuz că "Schalke". "Athletic" continuă cu performanţe excepţionale în turneu. În ultimele sale patru bascii jocuri a marcat 11 goluri în două de anul trecut, semi-finalişti în Liga Campionilor.
Съдържанието на този сайт може да се използва при условията на Криейтив Комънс. За контакти: yphalachev@gmail.com