четвъртък, 17 януари 2013 г.

Malaga a ajuns la 2-2 egalul cu Barcelona.

Jucătorii de "Málaga" surprinzator a ajuns la 2-2 egal in deplasare la un trofeu castigator "Barcelona", în primul trimestru, meciul pentru Copa del Rey. Astfel, a devenit andalustsi doar doua echipă spaniolă în acest sezon, care să evite pierderea împotriva Barcelonei.
Oaspeții au luat conducerea cu un gol de Manuel Ituri, în 26 de minute. El a profitat de o gafă în apărarea "Barcelona". Pinto portarul a început să atace depozit Thiago Alcantara, dar mijlocașul a decis să oprească mingea și a fost luat de la Ituri, care a trimis mingea fara nici o problema pe rețea.
Tito Vilanova jucatori, dar sa dovedit repede scorul, și doar în câteva minute. În primul rând, în avantajul 29 Messi de joc slabă cu trupul lui Wellington, singur împotriva Carlos Kameni portarului și aliniat cu piciorul stâng.
Un minut mai târziu, Puyol a marcat al doilea gol. Căpitanul "Barcelona", cu antet marcand tehnica, dupa o cruce din colțul de Alcantara. De pauză gazdele au dominat grav, dar nu a reușit să înscrie primul gol din a treia. Două defecte grave face Alexis Sanchez.
În lupta de 75 de minute după ce a părut o dinainte Nacho la Montreal faultat pasaj singur împotriva Pedro Rodriguez si Kameni a primit o carte de drept roșu.
Desi am avut să se joace cu un om mai puțin în final, oaspeții au putut pentru a ajunge la egalitate. Protecția "Barcelona" nu au de lucru pentru centrarea Duda inventivi în minutul 88 și a lăsat singuri în caseta de portarul Ignacio Camacho a marcat aproape.

Съдържанието на този сайт може да се използва при условията на Криейтив Комънс. За контакти: yphalachev@gmail.com