четвъртък, 3 януари 2013 г.

Grigor Dimitrov câștigă 13 în lume și în sferturile de finală în Brisbane.

Grigor Dimitrov a înregistrat un mare succes la începutul anului 2013, după ce a învins lumea numărul 13 Milos Raonich, 6-4, 6-3, în turneul de la Brisbane.
Dimitrov a fost nemilos în trecere și a câștigat toate cele 26 de puncte obținute atunci când servi primul său, reflectând atât posibilitățile pentru o descoperire care a deschis în fața adversarului său.
Raonich care a fost însămânțate în două remiză principal al turneului și nu a reușit să stabilească bulgarii sub presiune și a permis o pauză în ambele seturi de a pierde o oră și două minute.
Grisham in sferturile de finala se vor confrunta cu câștigătoarea meciului dintre Jurgen Melzer și Gofen David.
Prin atingerea primele opt din Brisbane Dimitrov asigurat 45 de puncte pentru clasamentul mondial și 12090 de dolari în bani premiu.

Съдържанието на този сайт може да се използва при условията на Криейтив Комънс. За контакти: yphalachev@gmail.com