петък, 3 август 2012 г.

07 august, marţi, programul de televiziune Eurosport a Jocurilor Olimpice.

05:00 Londra `OI 2012: Gimnastica
06:30 Londra, Jocurile Olimpice din 2012 ": Diving (3 milioane de bărbaţi rampă de lansare)
07:00 "Împreună pentru" Londra
07:30 Londra `OI 2012:" English Breakfast "
09:30 Londra `OI 2012: Atletism (finale)
00:30 "Împreună pentru" la Londra
01:00 Londra `OI 2012: Haltere (Bărbaţi 105 kg)
03:00 Londra `OI 2012: Atletism (finale)

Polonia bate Argentina şi este al doilea în "A" Grupul

Polonia câştigă 3-0 (25:18, 25:20, 25:16), Argentina.
Câştigătorii de la titlul Ligii Mondiale la trei puncte în spatele liderului din Bulgaria, care a învins Australia 3-0 (25:23, 25:21, 25:22), în al treilea meci din faza grupelor.
Argentinieni sunt pe locul al patrulea în clasamentul.
  Bartosz Kurek marcat 16 de puncte si a terminat cu 17 Zbigniew Bartman.
6. Marea Britanie 2 0 2 0 00:06

Volei: Bulgaria a învins Australia cu 3-0 în Jocurile Olimpice.

Bulgaria a castigat cu 3:0 (25:23, 25:21, 25:22), Australia, în al treilea meci din Grupa "A" a Jocurilor Olimpice de la Londra.
Adversarul a făcut foarte bine şi a trebuit să inverseze rezultatul, pentru a continua cu trecerea fără de păcat de la începutul turneului.
Australia a fost neobişnuit de dure adversarului trei jocuri şi spânzurat în echilibru.
Nikolay Nikolov, joc în loc Teodor Todorov, Tzvetan şi Sokolov, înlocuiţi din nou căpitan, Vladimir Nikolov, care a părăsit rezerva de la început.
Bulgarii au jucat mult mai rău decât Polonia şi Vladimir Nikolov a venit pentru a salva situaţia.
Tinerii, în al treilea joc nu au fost la nivel şi a avut Alexiev şi Nikolov căpitan să ia povara ofensiva.
Meciul împotriva Argentinei, sâmbătă la ora 22.00.
BULGARIA: George Bratoev Tsvetan Sokolov, Skrimov Todor Todor Alexiev, Nikolai Nikolov, Victor Yosifov - Theodore Salparov-Libero
AUSTRALIA: Aidan Zingal, Travis Pasier, Igor Yudina, Harrison Peacock Adam albă, Thomas Edgar - Aidan Taytan-Libero

сряда, 1 август 2012 г.

Tabelul de medalii la 02 august, joi, la Jocurile Olimpice de la Londra.

47. Belgia 0 0 1 1

Jocurile Olimpice-Canotaj: Germania câştigă al treilea titlu, Marea Britanie şi Ucraina, a câştigat prima medalie de aur.

Germania a câştigat medalia de aur a treia la Jocurile Olimpice de la Londra, după completă cu rating din primul loc în finala competiţiei, în canotaj opt. Medalii de argint au fost pentru campionii olimpici din Canada, dar a terminat al treilea în Marea Britanie gazde.
Marea Britanie victorie prima medalie de aur a Jocurilor de la Londra.
Campionii olimpici au fost Elena şi Glavar Hizar Stening, care a câştigat cursa de canotaj academic, în pereche, fără cârmaci.
Canotaj a adus primul aur pentru Ucraina.
Ucraina a câştigat aurul la Olimpiada de la prima la canotaj, după triumful de vâsle patru ori, femeile din cursa a canalului de canotaj de la Londra.

Chineză fenomen Shauan Voi îndoieli cu privire la dopaj.

Voi înota ultimii 50 de metri de la 400 de metri de la 28.93 secunde, care este o realizare mai bună decât bărbaţii şi, în campion olimpic bărbaţilor în această disciplină Ryan Lochte.
Antrenorul american John Leonard, directorul executiv al Asociaţiei Mondiale de antrenori de înot, primul deschis la îndoială onestitatea de aceste rezultate. El consideră că prezentarea de Yee ca "jenant" şi "suspecte", şi a spus că, după astfel de rezultate în mod normal, ar trebui să pedeapsa pentru dopaj.
El isi aminteste de cazul irlandez înotător Michelle Smith, că jocurile de la Atlanta în 1996, a câştigat medalii de aur în senzaţional 400 m liber şi 400 m mixt şi 200, şi mai târziu a fost găsit vinovat de dopaj.
"În ultimii 100 de metri de voi Shauan au fost imposibilă dacă cele patru sute de euro au fost atat de repede, nu ar fi nici o îndoială în mine, pentru că este un inotator foarte bun.. Dar să înoate trei sute de euro, în ritm normal şi apoi să conducă la anomalie istorică, chiar nu mi se pare corect. Sunt deja de înot, în 45 de ani Atunci când o astfel de mult timp în sport, stii atunci cand ceva nu este normal.. am auzit unii comentatori spun, "Ea este de 16, e uimitor aceşti ani" Ne pare rau,. dar acest lucru este mai mult decat uimitoare. Toate antrenori vorbit au spus că nu a văzut niciodată aşa ceva ", a spus el.
Съдържанието на този сайт може да се използва при условията на Криейтив Комънс. За контакти: yphalachev@gmail.com