събота, 4 май 2013 г.

Gimnastica artistica: fete din Bulgaria a câștigat medalia de aur la Cupa Mondială de la Sofia.

Ansamblul Național al Bulgariei a câștigat medalia de aur în echipa de AA de a cincea rundă a Cupei Mondiale de gimnastica ritmica, a avut loc la Sofia.
Michaela Maevski creștini Todorova Cvetelina Stoyanova, Renetta Kamberova și Cvetelina Naidenova s-au adunat un total 34.900 de puncte pentru al treilea an consecutiv, a câștigat titlul în fața mulțimii sa de origine.
Gimnastele au fost al doilea după primul combinat cu cinci perechi de lilieci (17.500) și cu mult în urmă cu 0400 de puncte ansamblu de Rusia. Asistente medicale, cu toate acestea, a jucat o unitate de al doilea puternic - trei mingi și două benzi pentru a ajunge la aur.
Ansamblul rus a făcut greșeli grave în a doua mix său și a rămas pe locul al doilea, cu un scor total de 34.000 de puncte fata de Belarus (33.900).
În urma Ucraina, Elveția, Azerbaidjan, Spania și Franța. Duminică, până la distribuția de medalii în dispozitivele individuale.
Trei ore mai devreme Silvia Miteva mulțumit, de asemenea, publicului bulgar, cu un al doilea loc în individ AA. 26 de ani, Bulgaria a fost aproape de aur, dar a rămas în spatele Rusiei Yana Kurdavtseva. Duminică Mitewa va lupta pentru medalii în dispozitivele individuale.

Съдържанието на този сайт може да се използва при условията на Криейтив Комънс. За контакти: yphalachev@gmail.com