неделя, 17 юни 2012 г.

Portugalia bate Olanda 2-1 şi sa calificat în sferturile Campionatului European.

Portugalia sa calificat în sferturile de finală ale Campionatului European din Polonia şi Ucraina.Echipa obţinut o victorie al doilea în Grupa "B" - 2-1 Ţările de Jos şi colectate de şase puncte, care au fost suficiente pentru echipa sa termine pe locul al doilea. Cele două goluri pentru steaua portughez Cristiano Ronaldo a marcat în minutul 28 şi 74.
  Pentru Ţările de Jos a deschis scorul în meciul Rafael Van der Vaart, în minutul 11.
La 21 iunie trimestru, Portugalia va juca împotriva câştigătorului din grupa "A" - Cehă Stadionul Naţional din Varşovia.
Pierderea a fost de drept a treia, pentru Ţările de Jos, ceea ce înseamnă că iese din finala echipa din Polonia şi Ucraina.
Съдържанието на този сайт може да се използва при условията на Криейтив Комънс. За контакти: yphalachev@gmail.com