събота, 26 май 2012 г.

Bulgaria a învins Olanda cu 2-1 in Amsterdam.

Bulgaria a învins Olanda cu 2-1 in Amsterdam, într-un meci de control, a jucat înainte de aproximativ 50.000 de spectatori.
Bulgarii amintit de 94, precum şi a jucat un meci mare împotriva vice-campion mondial şi l-au bătut înainte de fanii săi.
Valeri Bojinov ar putea, de asemenea, a marcat pentru olandez, dar în 44 minute sa-shot de la o bară lovitura liberă streshtna.
Van Persie a deschis, la sfârşitul primului semestru.
În minutul 49 Ivelin Popov a egalat din penalty Penalty pentru a juca o mână de Rafael van der Vaart.
În cele din urmă Ilian Mitsanski (90 3), dormi olandez.
Gazdele au fost toate stelele.
Pe teren pentru Ţările de Jos au fost mult mai Robin van Persie, Wesley Sneijder, Klaas-Jan Huntelaar, Rafael van der Vaart, şi schimbarea a venit Arjen Robben şi Dirk Kuyt.
Meci de "Amsterdam Arena" este a doua reuniune a Lubo Penev a condus echipa naţională a Bulgariei.
A debutat cu un egal 1-1 împotriva Ungariei, la 29 februarie.
Съдържанието на този сайт може да се използва при условията на Криейтив Комънс. За контакти: yphalachev@gmail.com